Ostra niespodzianka

Bushnell Nitro 10×36

Bushnell Nitro 10×36

Ostrość jakieś 70% promienia pola widzenia żyleta. Od tych ~70% spada tak słabo, że wygląda na ostrą od brzegu do brzegu! Pole ~6,5*. AC niestety obecna. Jednak za cenę, w pl 1200,- rewelacja. Zwarta, kompaktowa, dobrze wyposażona, twardy futerał, trzymający się deszczochron i dekle. Drżyjcie konkurenci. Tylko dielektryków nie ma.

w łapie

m-day

12 myśli na temat “Ostra niespodzianka”

 1. Ze wszystkim (dekle, pasek) 692g

  Czekam na Forge 10×30 z dielektrykami i o włos mniejszym polem, aż będzie dostępna w końcu. Biorę w ciemno.

 2. Popatrzyłem trochę pod ostre słońce, nie jest najlepiej. Są niezbyt uciążliwe spadki kontrastu, jednak występują również świetliste półokręgi przeciwnie do kierunku na słońce. Dosyć znacznie upośledzają obraz. Norma w tej klasie.

 3. Muszę porównać jeszcze bezpośrednio, ale dość podobnie chyba. Na pewno ciut lepiej niż w małym Pentaxie 9×28, ale sam typ zakłóceń b. podobny do Pentaxa.

 4. Problemy z odblaskami są nawet jakby większe w Bushnellu niż w M7 8×30. Tam gdzie M7 dostaje rozmazanych, łagodnych mgiełek ganiających po części pola widzenia, to w Bushnellu pojawiają się już bardziej intensywne i zakłócające obraz, ganiające flary, nie tak rozmazane i trochę bardziej oślepiające.
  Gdyby nie to, to cała reszta jest na piątkę.

 5. Wiesz, jak mam wydać 2,4k na Lynxa (który też ma odblaski), to chyba wolę dozbierać co CL-a za 4,1k (który też ma odblaski ;D). Dodatkowo jakoś nie przemawia do mnie dziesiątka z obiektywem 30 mm., za takie kwoty. Wolę Forge 10×30 z dielektrykami, za połowę tego, który też będzie miał odblaski hyhyhy…
  Własnie jakoś 10×36 do mnie mówi, tylko nie ma za bardzo wyboru. Jednak Nitro jest właściwie bardzo przyjemna, gdyby nie odblaski 😀

  Rozwinięcie: Lynx nigdy do mnie nie przemawiał. Może i jest trochę lepszy od M7 w ósemkach, ale na pewno nie jest lepszy jak na kwotę kilkuset zł więcej. Skreślam go za pazerność, jakieś 1,7k może bym dał, ale nie więcej. Tak samo jak za małego MHG dałbym ze 2 koła max. Programowo dziękuję tu Kajtowi 😉

 6. M-day Kite ma swojego klona i podejrzewam że tam z odblaskami może być lepiej, tyle tylko że to ta sama półka cenowa.
  Skoro dycha z 30 milimetrowymi obiektywami za mała to po drodze jest jeszcze 10×32.
  Rozumiem również „pociąg” do 10×36 to fajna dzienna klasa jednak wybór w niej mizerny. Jest Pentax AD 10×36 ale obstawiam że pole 5,5 stopnia Waszmościa nie usatysfakcjonuje. Za wielką wodą mają cuś takiego:
  https://athlonoptics.com/product/binoculars-ares-10×36/#reviews
  jeżeli Lubisz ryzyko. Bywają również sprzęty 10×34 aby każden mógł dobrać ulubioną średnicę.

 7. Ten Athlon fajny, ale wielki jak x42, więc raczej ciekawostka. Mały Forge cały czas prowadzi w moim rankingu cena/wielkość/osiągi 😉

Dodaj komentarz