Kompaktowa, niedroga luneta marki KOWA w przedsprzedaży

Luneta o średnicy obiektywu 50mm będzie dostępna w wersji kątowej (TSN-501) i prostej (TSN-502) w cenie poniżej 1300zł.

Podstawowe dane:

– wodoszczelna obudowa z poliwęglanu wypełniona azotem
– zamontowanym na stałe okular zoom 20-40x
– pole widzenia 2.3°~1.6° (40~28m)
– minimalna odległość ostrzenia 2,5m
– waga 400g

http://www.kowa-tsn500.com/

 

12 myśli na temat “Kompaktowa, niedroga luneta marki KOWA w przedsprzedaży”

 1. Patrząc na jej aktualną cenę na Ebay-u :
  – amerykański 394,99 $ + 15,00 $ (+ 4% PayPal od sumy) + 23% cła od całości
  – brytyjski 306.05 £ +11.62 £ (+ 4% PayPal od sumy) + 23% cła od całości
  – niemiecki 334,24 EUR + 12,69 EUR (+ 4% PayPal od sumy) + 23% cła od całości
  oraz na aktualne kursy tych walut to wychodzi około 1800 zeta. Jeżeli u nas będzie faktycznie za 1300 to mistrzostwo świata i okolic!!!

  1. W kwestii formalnej. Nie wiem, jak to policzyłeś, ale póki co, na szczęście, jesteśmy jeszcze w unii, Wielka Brytania jeszcze też jest i Niemcy też, więc nie ma żadnego cła, ani Vatu, ani nic innego. Nie wiem też skąd masz 4% od PayPala, jeśli chodzi Ci o wymianę kursową, to ja jej nigdy nie płacę, wystarczy podłączyć kartę debetową rozliczaną po kursie wystawcy karty (Master, Visa), a nie bankowym i płacić w dewizach nie w złotówkach. Ma się wtedy np. funta po 4,7027 -> 7/08 płaciłem z GB, za Habichta. Czyli 1494 za lunetę z GB, co nie zmienia faktu, że to i tak więcej.

 2. 1290zł w Lanius-Books.
  Może być fajna jeśli się idzie w góry czy na dłuższą wycieczkę z zamiarem ewentualnym – jak to się ładnie nazywa. Dużej lunety z jeszcze większym statywem nie chce mi się nosić, a takiego smyka można zawsze zabrać i powiesić na czymkolwiek.

 3. Fajne to maleństwo. Całkiem sensowne pole okularu (w porównaniu do Delty 50ED na przykład). Ja bym tylko wolał, żeby wstawili obiektyw z mniejszą ogniskową, więc mniejszymi powiększeniami – np. 12-24)

  1. Widziałeś Deltę 50? Pasują do niej okulary astro 1,25″, więc można sobie coś sklecić ze stałką, zoom Baader nie ostrzy podobno.

   Lunety 50mm z okularem 12-36x ma Opticron i Hawke, ale to już inne ceny.

 4. Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi. Na stronie Delty piszą, że ma ogniskową 170. Jeżeli działałaby dobrze z jakimś okularem 10mm/70st mogłaby to być fajna szeroka i dość jasna siedemnastka. Z 7mm – dwudziestka czwórka. Tylko pytanie czy pryzmaty by nie winietowały. Z jakichś powodów wsadzili tam zoom o tak słabych kątach…

 5. Dostałem właśnie potwierdzenie ceny 1290zł za Kowę TSN-501.
  Lunety można zamawiać, dostawy są planowane na drugą połowę września. W zestawie dekle na obiektyw i okular, futerału producent nie przewidział.

 6. M-day w kwestii formalnej nieważne w tym przypadku czy kupisz tą Kowe na amerykańskim, brytyjskim czy niemieckim Ebay-u to cło zapłacisz w każdym przypadku pomimo oczywistego faktu przynależności Wielkiej Brytanii i Niemiec do UE a to dlatego że wystawiający jest ten sam z Japonii.

  M-day na przyszłość PATRZ na OPIS aukcji UWAŻNIE!!!

  Leniwiec prawie się z Tobą zgadzam w kwestii zakresu zooma, moim zdaniem 15-30x byłby lepszy od 20-40x choćby ze względu na źrenicę wyjściowej.

  1. Nie podałeś ani linka do aukcji, ani nie zaznaczyłeś, że aukcja jest japońska, a ja Kasandrą nie jestem. Natomiast napisałeś „Patrząc na jej aktualną cenę na Ebay-u : – brytyjski[..], – niemiecki[…]”
   Otóż nie ma znaczenia czy patrzysz, na e-bay.de, com, ru czy pl, aukcje są te same. Pisząc brytyjski – przekazujesz informację, że aukcja jest wystawiona z UK, a nie że jest na ebay.co.uk – bo to nie ma znaczenia, ponieważ jest tak samo na ebay.pl, jak na co.uk.
   kotSylvester na przyszłość formułuj myśli w sposób UMOŻLIWIAJĄCY ICH ZROZUMIENIE!!!

  2. Dodatkowo cło na lunety i lornetki z Japonii wynosi 4,2%, a polski Vat wynosi 23%, czyli i tak prawidłowe wyliczenie to (cena+przesyłka) * 4,2(cło) * 1,23(Vat), żeby być konkretnym do bólu.

  3. Jest jeszcze Minox MD 50W z okularem 16-30x, można wybrać co komu pasuje.
   Ciekawe są te maluchy, zastanawiam się tylko, czy aby wersja prosta nie będzie bardziej wygodna.

Dodaj komentarz