Ulubiony napis

Jastrząb, czerwona kropka,  made in Japan -są jeszcze jakieś znaczki lub napisy, które chętnie byście zobaczyli na swoich lornetkach?

10 myśli na temat “Ulubiony napis”

  1. To racja, ale kwestia ceny jest względna. Niedawno ktoś szukał lornetki ze średniej półki cenowej, podając przedział 4000zł-5000zł. Wczoraj zerknąłem na jedno z forów, gdzie także padło określenie „średnia półka” a przy tym widniała kwota 400zł.

 1. Cena to jedno a konkretna lornetka to drugie ;), wolę to drugie nie patrząc na pierwsze. Co do znaczka to chętnie niebieską flagę z napisem ZEISS :).

   1. OK może być soczewka 😉 (Maciek nie wiedziałem), dla mnie najważniejsze, że mają fajną optykę :).

 2. Moja pierwsza własna lornetka kosztowała około 350zł – szybko doszedłem do wniosku, że to nie był najlepszy zakup, szczególnie do obserwacji dziennych, do astro super. Postanowiłem kupić coś na prawdę dobrego i szarpnąłem się na sprzęt za 700zł.
  Byłem bardzo zadowolony.

 3. Moja pierwsza kosztowała 8000 zł, tylko to było w czasach galopującej inflacji po stanie wojennym. A lornetka była rosyjska 12×40 zomz i byłem mega szczęśliwy, pewnie podobnie jak obecni jej posiadacze, do czasu kiedy nie spojrzałem na inne ulubione napisy 😉 czyli logo.

 4. Jakiś czas temu na spacerze spotkałem babcie z wnuczka lat 10. Dziecko jak to dziecko, zapragnęło zerknąć przez mojego monarcha na gniazda jaskółek. Oczywiście zadośćuczyniłem ciekawosci młodego pokolenia. Dowiedziałem sie równie że tatuś tez ma lornetkę, tylko ze z jelonkiem ;). Mocno mnie to zafrapowało:). Na pewno zgadniecie o którą chodzi ;).

Dodaj komentarz