Polskie ceny NL Pure

foto – materiały producenta

Edredon opublikował ceny najnowszych zabawek Swarovskiego
12×42: 13 100zł
10×42: 12 900zł
8×42: 12 700zł

6 myśli na temat “Polskie ceny NL Pure”

 1. Jakość zapewne adekwatna do ceny. Wysoka. Miłośnicy dużego pola dostali lornetkę marzeń:). Japończycy muszą sie postarać żeby dogonić Niemców. Zeiss i Swaro brylują. Liczę na Kowe i nowe Genesis;).

 2. Miejmy nadzieję, że adekwatna. W każdym razie pole widzenia ogromne.
  O nowych Genesis słychać od dawna, tylko ich nie widać.

 3. I pomyśleć ze nie tak dawno za taką cene kupowałem atx95 a kowa rzeczywscie moglaby sie ogarnąc. Tyle lat z genesisem tkwic w jednym miejscu.. Ale nie mam zludzen że ewentualny nowy genesis bedzie mocno zbliżony cenowo z najnowszymi cudami swarka i zeisa

 4. Póki co osobiście nie podzielam huraoptymizmu co do Nl PURE który to udzielił się tak wielu.
  Nie fetowałbym również wyroków w tym temacie zwłaszcza zaocznych.
  Przy tak wielkim polu kilka kwestii jest kluczowych zwłaszcza w kontekście tak wysokiej ceny.
  Są to według mnie: ostrość, kontrast, dystorsja, % ostrego pola czy wreszcie tak istotne odblaski.
  WX-y Nikona również mają olbrzymie pole a nie wszystko jest cacy. Ciekawe czy NL-ki też będą miały swoją piętę Achillesa jak WX-y?
  To będą najdroższe aktualnie lornetki codziennego zastosowania na rynku, siłą rzeczy oczekiwania są ogromne ale tym boleśniejsza będzie każda ewentualna wpadka.

  1. W końcu Swarowski który mi się naprawdę podoba (tz lornetki swarowskiego zawsze był dla mnie zawsze w miarę ładne i ale nic więcej. Tu piękna śruba i zawiasy z starego porro i nieco wcięte tubusy nawiązują do tradycji ale nie wyglądają „skansenowo”. Szerokie pole to coś co uwielbiam – więc jakieś niedoskonałości optyczne chętnie wybaczę :).

   Ciekawe czy Swarowski odnowi kiedyś Habichta czy porro w najwyższej klasie lornetek jest po prostu trupem. Jedyną nowością w ekstraklasie optycznej jest Staniner NH 8 \56. Reszta typu nikon se , E II, Swaro Habicht, Fujinion fmtr sx ostatnio lifting widziały w tamtym tysiącleciu .

   Do moich potrzeb marzy mi się np. uszczelniony Nikon se z polem o 0.5 stopnia większym w wersji 8/32. może E II uszczelniony i minimalnie lepszym obrazem czy nowszy Habicht 8/30 bez dopłaty za walory muzealne 🙂

Dodaj komentarz