Co to za lornetka?

Zgodnie z zapowiedzią publikuję zdjęcia pierwszych dwóch lornetek, które przyjechały do mnie w ubiegłym tygodniu razem z monokularami.

14.05. Dodałem trzeci model

1.

1.
1.
2.
2.
2.

3.
3.
3.

 

11 myśli na temat “Co to za lornetka?”

  1. To nie jest model Trailfinder. Lornetka na zdjęciu ma oznacznie modelu na prawym tubusie, a Trailfinder na lewym.
   Masz jeden punkt za producenta i parametry.

 1. Marlut czekam na twoje wrażenia optyczne zwłaszcza te dotyczące małego Opticrona DBA OASIS 8×21. Zastanawiam się czy i na ile będą zbieżne z moimi? DBA oglądałem już dobrą chwilę temu (w kwietniu minęło cztery lata) a mimo to pamiętam dobrze jak bardzo mi się podobał. Według mnie to lepsza lornetka niż Zeiss Terra ED Pocket 8×25. W Łochowie przy słonecznej pogodzie nie widziałem żadnej różnicy w jasności obrazu pomiędzy nimi, pomimo tego że teoretycznie Zeiss jest jaśniejszy o 41%. Ostrość, kontrast i oddanie kolorów bardziej podobały mi się w DBA. Szkoda że ten „pancerny” maluch Opticrona jest tak niedoceniany!

  1. Pamiętam, że o nim dobrze mówiłeś, i dla tego zamówiłem do testu kiedy pojawiła się okazja.
   Opticron jest raczej mało znaną marką w PL.

 2. Travellera BGA ED 8×32 miałem przez kilkanaście dni i oddałem z bólem serca. Niestety muszle oczne były jak dla mnie zbyt płytkie. Ogólnie lornetka bardzo dobra, zdecydowanie lepsza od Nikona M7 zarówno optycznie jak i mechanicznie. Pod względem optycznym nieznacznie gorsza od Kite Lynx, jakościowo moim zdaniem nieznacznie od niej lepsza (porównywaliśmy razem z Korafem). Biorąc pod uwagę cenę imho zdecydowanie lepszy wybór niż Kite.

 3. Nr 3 to Opticron Explorer WA ED -R (sądząc po grubości przedniej soczewki to 42 mm) 8 lub 10×42

 4. @ Maciek, zgadzam się z tą opinią – Traveller BGA ED jest zdecydowanie bliżej modelu Lynx HD niż Monarcha 7.
  @ kotSylvester, zdobyłeś kolejne dwa punkty i wygrałeś konkurs.

Dodaj komentarz