Mono, ale w kolorze.

Tym razem w paczce z Edredona znajdowało się 8 monokulów, od najtańszych, po modele ze średniej i wyższej półki cenowej:

Opticron – BGA 10×42, BGA 8×42, WP 8×30, T3 8×25, Piccolo 10×25
Kite – Mono ED 8×42, Mono ED 10×42
Hawke – Nature Trek 8×42

Nie zabrakło także kilku bino, ale w tym wypadku, tradycyjnie zrobimy konkurs pt. „co to za lornetka?”

8 myśli na temat “Mono, ale w kolorze.”

  1. Raczej unikam mono., jednak z ciekawości zerknąłem na ofertę Edredona. Pojawilo się sporo ciekawych z małym powiększeniem z opticrona i kite. Szkoda że Pan Jacek ich nie podesłał.

    1. Na pomysł przetestowania monokularów wpadłem w ostatniej chwili- kiedy paczka z lornetkami była już gotowa do wysyłki. Przyszło to, co było pod ręką.

  2. No tak. Pomysl bardzo dobry swoja drogą. Wiele osób woli mono, do praktycznych zastosowań,a nie delektowania się obrazem, często wystarczy.
    Ciekaw jestem tych Bga.

    1. Też byłem ciekawy BGA, i ciekawy jestem ile osób używa mono. Z moich lornetkach znajomych, niewielu deklaruje posiadanie takiego ustrojstwa.

  3. Z moich dwóch, to chyba dużo :). Vortex solo 10 i 8 /25. Serdecznie odradzam. Jednak sądząc po ilości wyświetleń filmików na you tube jakieś zainteresowanie jest.

  4. Chciałem go kupic. Ale po obejrzeniu mniejszych odpuściłem. Pewnie jest lepiej, ale nie na tyle żebym go kupił. Różnica musiała by być duża, tego sie nie spodziewam. Pozatym to plastik. Jak to tanie vortexy, ładnie wychodzą na zdjęciach i tyle. Dlatego jestem ciekaw czegos z średniej półki cenowej.

Dodaj komentarz