Pasek do ciężkich zadań


Peak Design Slide dane techniczne:
szerokość paska 45mm
długość regulowana w zakresie 99-137cm
płytka kompatybilna z głowicami w standardzie ARCA
udźwig 90kg
waga 171g
dożywotnia gwarancja

cena 249zł


Nie lubię nosić na szyi niczego cięższego od szalika, właściwie za szalikami także nie przepadam.
Aparat najchętniej trzymam w rękach albo w otwartej torbie przewieszonej przez ramię. Lornetka, jeśli waży wyraźnie ponad 0,5Kg, także po jakimś czasie zaczyna mi przeszkadzać.


Paski dostarczane w komplecie z aparatem czy lornetką są zazwyczaj niewystarczające, jeśli nie chcemy nosić sprzętu na szyi. Lornetkę można powiesić  na ramieniu,  lustrzanka z większym obiektywem stanowi już pewien problem. Schowana we wspomnianej torbie właściwie jest łatwo dostępna, ale czasem o zrobieniu lub niezrobieniu zdjęcia decyduję ułamki sekund. Poza tym, pasek jednak się przydaje.
Problem drugi, to brak możliwości szybkiego odpięcia firmowego paska, który stale o coś zaczepia, „wyławia” różne akcesoria z torby itd. Podczas korzystania ze statywu plącze się nie tam gdzie potrzeba, potrafi też samoistnie pojawić się w kadrze.


Dwie największe zalety prezentowanego modelu to łatwość odpinania i regulacja długości w dużym zakresie.
Dzięki temu możemy go szybko dostosować do potrzeb, a także odpiąć gdy trzeba. Pasek sprawia wrażenie bardzo solidnego, jest dobrze wykonany i starannie wykończony. Regulacja długości wygodna, odpisanie i przypinanie nie stanowi najmniejszego problemu. Przyjemnie się go nosi zarówno na grubej zimowej kurtce jak i na koszulce, aby zmienić długość nie trzeba zdejmować rękawiczek.

Jedyną wadą, którą dostrzegłem podczas użytkowania, jest zbyt sztywna środkowa część, która uniemożliwiająca jego ciasne zwinięcie czy złożenia do niewielkich rozmiarów. Kowa potrafiła wykonać ten element znacznie lepiej.

PD Slide z paskiem od lornetki Kowa Genesis 44

W komplecie otrzymujemy 4 zaczepy zwane kotwicami, płytkę w standardzie ARCA mocowaną do gwintu 1,4”,kluczyk imbusowy, woreczek na ww akcesoria oraz instrukcję.
W razie potrzeby wszystkie akcesoria można dokupić.


Podsumowanie
Peak Design Slide to bardzo wygodny, dobrze zrobiony i rozsądnie wyceniony pasek. Polecam.


5 myśli na temat “Pasek do ciężkich zadań”

  1. Widzę, że będzie co nieco o Peak Design Slide czyli najlepszej rzeczy jaką można było wymyślić, myśląc o idealnym pasku fotograficznym.

  2. Warto dodać, że niedawno pojawiła się nowsza wersja ww. paska. Największa różnica między obiema wersjami to inny sposób gumowania tej grubszej, sztywniejszej części paska.

  3. Właśnie czytam na stronie producenta, że zmian jest więcej.
    Chętnie bym sobie zaktualizował pasek do wersji 3.0 😉

Dodaj komentarz